دارالترجمه رسمی ترنسلیت

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

اگر به دنبال آسان‌ترین روش اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا هستید پیشنهاد ما به شما دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا است که با پرداخت شهریه می‌توانید در این دانشگاه‌ها  به سادگی تحصیل نمایید. دو عامل مهم در اخذ ویزای تحصیلی‌ایتالیا باید بررسی شود، عامل اول اینکه شما دانشجوی اتحادیه اروپا هستید و یا خارج از اتحادیه اروپا و مورد بعدی اینکه درخواست شما برای کدام مقطع تحصیلی است.

دو عامل مهم در اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا باید بررسی شود، عامل اول اینکه شما دانشجوی اتحادیه اروپا هستید و یا خارج از اتحادیه اروپا و مورد بعدی اینکه درخواست شما برای کدام مقطع تحصیلی است.

برای اینکه مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را آغاز کنید باید پیش نیازهای اولیه را رعایت نمایید. اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی هستید می‌بایست حداقل 17 سال سن داشته باشید و دوره 12 ساله دیپلم را پشت سر گذاشته باشید

ترجمه رسمی

هزینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چه قدر می باشد ؟

برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیاز به تنظیم مدارک لازم دارید و هزینه‌ای که برای ترجمه مدارک در نظر گرفته می‌شود. از سوی دیگر سفارت برای بررسی مدارک شما هزینه خاصی در نظر می‌گیرد. برای سفارش و انگشت نگاری (در صورت وجود) نیاز به پرداخت هزینه دارید. هزینه‌های دیگر شامل هزینه فرم ویزا، بیمه مسافرتی و همینطور رزرو بلیط رفت و برگشت است.

یک سری هزینه‌های جانبی نیز در اخذ‌ویزای تحصیلی ایتالیا مطرح است. مثلاً اینکه قرار است کدام دانشگاه تحصیل کنید! کسانی که با ریجکت ویزای تحصیلی ایتالیا روبرو هستند معمولاً نیاز به پرداخت هزینه برای تنظیم کاور لتر یا نامه اعتراض دارند. هزینه‌هایی که برای اخذ ویزای‌تحصیلی ایتالیا در نظر گرفته می‌شود بسته به نوع دانشگاه فرق می کند. برخی از دانشگاه‌ها برای انجام مصاحبه از شخص هزینه دریافت می‌کنند.

مبلغی از سوی سفارت برای صدور ویزا نیز اخذ می‌شود که این مبلغ هر ساله با تغییرات مشخصی همراه است. شاید هزینه ترجمه مدارک کمی زیاد به نظر برسد اما در این زمینه نباید سهل انگاری به خرج دهید و نیاز است که بهترین مترجم را در این راستا پیدا کنید.

اگر فکر می‌کنید هزینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای شما زیاد است می‌توانید خودتان اقدام به انجام بسیاری از کارها نمایید اما دقت کنید که در این صورت ریسک ریجکت شدن زیاد است چون احتمالاً با نکاتی که برای تنظیم مدارک و شرایط نیاز است، آشنایی کامل ندارید.

هر نقص ساده‌ای در پرونده شما به معنی ریجکت شده درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا است. اینطور که بررسی‌ها نشان می دهد کسانی که قصد اخذ ویزای این کشور دارند باید بتوانند در ابتدا همه شرایط و مدارک را بسنجند و سپس درخواست رسمی خود را اعلام نمایند. هزینه صدور ویزا هر ساله از سوی اداره مهاجرت ایتالیا اعلام می‌شود.

بهترین دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی کدام است؟

بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در زمینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی شامل دانشگاه‌هایی است که کیفیت آموزشی بالا و هزینه مناسب داشته باشد. دانشگاه پادوا یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل محسوب می‌شود و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در دانشگاه پادوا به نسبت سایر دانشگاه‌های این کشور با سخت گیری کمتری همراه است.

این دانشگاه در ابتدا فقط یک مدرسه وکالت بود. امروزه دانشگاه پادوا شامل 32 بخش و 8 مدرسه است. بسیاری از ایرانیان تحصیل در دانشکده پزشکی پادوا را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان شاید در پذیرش دانشجو کمی سخت گیر باشد اما بهترین دانشگاه ایتالیا از نظر سطح علمی محسوب می‌شود. این دانشگاه در لیست دانشگاه ‌ای فنی در اروپا قرار دارد و در رشته‌های مهندسی و معماری و طراحی بهترین رتبه را کسب کرده است. بهترین استانداردهای روز دنیا در این دانشگاه دیده می‌شود. دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای 7 پردیس در شهرهای مختلف ایتالیا است.

بسیاری از ایرانیان علاقه به تحصیل در دانشگاه بولونیا دارند اما اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به واسطه این دانشگاه کمی دشوار است چون سخت گیری زیادی دیده می‌شود.

اگر به دنبال آسان‌ترین روش اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا هستید پیشنهاد ما به شما دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا است که با پرداخت شهریه می‌توانید در این دانشگاه‌ها تحصیل نمایید و پروسه پذیرش در این دانشگاه‌ها بسیار آسان‌تر است.

برخی از دانشگاه‌های ایتالیا هر ساله ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی را اعلام می‌کنند به این ترتیب شرایط اخذ ویزای این کشور بسیار آسان‌تر خواهد شد چون میزان شانس شما در پذیرش مشخص می‌شود. ظرفیت ویزای تحصیلی ایتالیا هر ساله بیشتر می‌شود و این موضوع کمک می‌کند تا ایرانیان بتوانند شانس بیشتری در اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا داشته باشند. شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به نسبت قبل آسان‌تر شده است.

رسمی ترنسلیت

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

بر اساس رشته ای که انتخاب می‌کنید احتمال دارد دانشگاه از شما مدرک زبان تقاضا نماید. اثبات مهارت زبان انگلیسی و ایتالیایی برای دانشجویان بسیار مهم است.

6 رشته تحصیلی در ایتالیا با آزمون ورودی همراه است: معماری، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، متخصصان درمانی و علوم تربیتی!

اگر این پیش نیازها برای شما مقدور است نوبت می‌رسد به بررسی مراحل اخذ‌ویزای تحصیلی ایتالیا!

در وهله اول باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید! هرچه رزومه شما قوی تر باشد شانس شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر بیشتر است. در صورتی که گواهی پذیرش از دانشگاه برای شما ارسال شد نیاز به تنظیم مدارک دارید.

مدارک شما پس از تنظیم باید ترجمه شود. کسانی که مهارت زبان انگلیسی یا ایتالیایی دارند شانس بیشتری در پذیرش دارند. سپس وقت سفارت گرفته شده و مدارک شما بررسی می‌شود در صورتی که مدارک تحصیلی شما کامل نباشد با درخواست اخذ ویزای‌تحصیلی ایتالیا شما موافقت نمی‌شود و فرصت برای تکمیل مدارک در نظر گرفته می‌شود.

در مورد شرایط مصاحبه در سفارت اطلاعات ضد و نقیض است و شرایط کرونا شاید باعث شود که چنین پروسه‌ای فعلاً توقف داشته باشد. در مدارک شما باید حتماً سندی مبنی بر تمکن مالی وجود داشته باشد تا ثابت کند می‌توانید از پس هزینه های زندگی خود در ایتالیا برآیید. اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در سال 2021 در برخی رشته‌های مهندسی آسان‌تر از قبل است و ایرانیان شانس در پذیرش بیشتری دارند.

برای اطلاعات بیشتر از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و ترجمه رسمی ایتالیایی می توانید با کارشناسان رسمی ترنسلیت در ارتباط باشید یا برای ما کامنت بگزارید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما ارتباط بر قرار کنند 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا