دارالترجمه رسمی ترنسلیت

تاییدات سفارت

در سال های اخیر که مهاجرت به کشورهای مختلف افزایش پیدا کرده است، بسیاری از افراد به دنبال آماده کردن مدارک برای گرفتن اپلای از دانشگاه های خارج از کشور و یا خروج از کشور می باشند. یکی از مراحل مهمی که برای ارائه مدارک جهت خروج از کشور می بایست انجام شود، ترجمه کردن مدارک و گرفتن تاییدات سفارت است.

در حال حاضر یکی از مراحل بسیار مهم برای خروج از کشور، ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز می باشد. بسیاری از کشورها برای پذیرش مدارک حتما عنوان می کنند که افراد تاییدات سفارت را نیز پس از ترجمه مدارک دریافت کنند، در غیر این صورت مدارک آن ها هیچ ارزش قانونی نخواهد داشت.

مراحل دریافت تاییدات سفارت

همه افرادی که برای خروج از کشور ایران آماده می شوند، می دانند که برای خروج از کشور نیاز به ارائه یک سری مدارک مانند مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدارک ازدواج و … دارند. همه این مدارک می بایست که به زبان اصلی کشور مقصد فرد متقاضی ترجمه رسمی شوند.

مراحل ترجمه رسمی در تمامی دارالترجمه ها مشابه است. در واقع، افرادی که قصد ترجمه مدارک خودشان را دارند، می بایست که ابتدا مدارک را به یک دارالترجمه رسمی ارسال کنند تا مدارک بر اساس قوانین دادگستری و قوه قضاییه ترجمه شوند.

پس از ترجمه مدارک به زبان مورد نظر، دارالترجمه موظف است که مدارک را برای قوه قضاییه ارسال کند و تاییدیه مدارک ترجمه شده را دریافت کند. پس از انجام تمامی این مراحل، نوبت به دریافت تاییدات سفارت می رسد. افراد می بایست که با مراجعه حضوری به هر یک از سفارت مد نظر خودشان، مراحل دریافت تاییدات سفارت را انجام دهند؛ چرا که بسیاری از کشورها مدارکی که بدون تایید سفارت باشند را قبول ندارند، حتی اگر این مدارک به تایید قوه قضاییه رسیده باشند و به صورت رسمی هم ترجمه شده باشند.

به همین خاطر لازم است که حتما افراد برای دریافت تاییدات سفارت به سفارت کشور مقصد مورد نظر خودشان مراجعه کنند و مراحل دریافت تاییدات سفارت را با پرداخت هزینه مربوطه انجام دهند.

دریافت تاییدات سفارت برای ترکیه

در صورتی که قصد دارید مدارک خود را به زبان ترکی استانبولی ترجمه کنید و به کشور ترکیه مهاجرت نمایید، حتما می بایست که مدارک مورد نیاز برای ترجمه خود را پس از دریافت تاییدیه قوه قضاییه به سفارت ببرید تا سفارت مراحل مربوط به تایید  مدارک را انجام دهد.

برای تایید مدارک سفارت ترکیه نیاز است که شما به صورت حضوری مدارک خود را به سفارت ترکیه ببرید تا مراحل مربوط به تایید مدارک شما به صورت حضوری انجام شود. برای هر تایید مدرک، سفارت ترکیه از شما مبلغی را دریافت می کند که معمولا به دلار می باشد. بنابراین، توصیه می کنیم که حتما به مقدار کافی دلار به همراه داشته باشید.

  • آدرس سفارت ترکیه: تهران، خیابان فردوسی، پلاک شماره ۳۳۷
  • شماره تلفن سفارت ترکیه: 021۳۵۹۵۱۱۰۰

دریافت تاییدات سفارت برای کشورهای عربی

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور عراق را دارید، می بایست که برای دریافت پذیرش و یا گرفتن ویزا، حتما مراحل ترجمه رسمی مدارک خود را انجام دهید. مدارکی که برای مهاجرت به کشور عراق مورد نیاز می باشند، می بایست به صورت رسمی ترجمه شوند و تاییدیه دادگستری یا همان قوه قضاییه و امور خارجه را دریافت کنند.

اما دریافت تاییدیه دادگستری و امور خارجه به تنهایی برای خروج از کشور و دریافت پذیرش مهاجرت کافی نیست. این مدارک می بایست به تایید سفارت عراق برسند. بنابراین، مدارک ترجمه شده خود را به صورت حضوری به سفارت عراق ببرید تا مراحل مربوط به تاییدات سفارت عراق انجام شود. برای مراجعه به سفارت عراق هنوز نیاز به دریافت وقت قبلی نمی باشد و شما می بایست که صبح زود و قبل از ساعت 8 به سفارت عراق مراجعه کنید تا با شلوغی و ازدحام جمعیت زیادی مواجه نشوید. حتما برای تایید مدارک خودتان، پول کافی همراه داشته باشید؛ چرا که تاییدات سفارت عراق برای هر مدرک، هزینه خاصی دارد.

  • آدرس سفارت عراق: تهران، میدان ولی عصر، جنب ‏وزارت بازرگانی، ‏پلاک ۱۱۶۴۰
  • شماره تلفن سفارت عراق: 021۸۸۹۳۸۸۶۶

دریافت تاییدات سفارت برای روسیه

در صورتی که شما قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارید، بدیهی است که می بایست مدارک خود را به زبان روسی ترجمه کنید. پس از ترجمه مدارک به زبان روسی و دریافت تاییدیه قوه قضاییه لازم است که شما مدارک ترجمه شده خود را به سفارت روسیه ببرید تا در این سفارت مراحل مربوط به تایید مدارک ترجمه شده شما انجام شود.

برای مراجعه حضوری به سفارت روسیه، نیازی به دریافت نوبت نمی باشد و شما می بایست که در اولین فرصت و در صبح اول وقت به سفارت روسیه مراجعه کنید و مراحل مربوط به تایید ترجمه مدارک به زبان روسی را انجام دهید.

  • آدرس سفارت روسیه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، شماره 39
  • شماره تلفن سفارت روسیه: 02166701161

دریافت تاییدات سفارت برای کشورهای انگلیسی

در حال حاضر سفارت های مختلفی وجود دارند که اقدام به دریافت مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی می کنند. با توجه به اینکه زبان انگلیسی یکی از مهم ترین و در عین حال پرکاربردترین زبان ها است، بیشترین مدارک برای دریافت پذیرش و اپلای به زبان انگلیسی ترجمه می شوند.

در صورتی که شما قصد دریافت پذیرش از یک کشور انگلیسی زبان را دارید، می بایست که پس از ترجمه رسمی مدارک و دریافت تاییدیه دادگستری مدارک خود را به سفارت ببرید تا با پرداخت هزینه مربوط به تاییدات سفارت، مراحل تایید مدارک شما انجام شود.

دریافت تاییدات سفارت برای کشور آلمان

برای خروج از کشور و ورود به کشور آلمان نیاز است که مدارک شما به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه شوند. پس از تایید مدارک توسط قوه قضاییه و امور خارجه می توان مدارک را برای گرفتن تاییدات سفارت به سفارت آلمان بود.

سفارت آلمان از جمله سفارت هایی است که برای ورود به آن می بایست که حتما وقت قبلی دریافت کنید. در صورتی که قصد مراجعه به سفارت آلمان را دارید، می توانید به سایت ویزامتریک به نشانی www.visametric.com وارد شوید و مراحل مربوط به دریافت نوبت قرار ملاقات جهت مراجعه به سفارت آلمان را انجام دهید.

پس از دریافت قرار ملاقات، می توانید در زمان مشخص شده به سفارت آلمان مراجعه کنید و مراحل مربوط به تاییدات مدارک خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید که برای تایید مدارک به زبان آلمانی نیاز است که شما برای هر مدرک بین 25 تا 45 یورو پرداخت کنید. بنابراین، حتما میزان یورو کافی داشته باشید تا با مشکلی روبرو نشوید.

  • آدرس سفارت آلمان: تهران، خیابان فردوسی، روبروی بانک مرکزی پلاک 324-320
  • شماره تلفن سفارت آلمان: 02139990000

دریافت تاییدات سفارت برای ایتالیا

در صورتی که قصد خروج از کشور و مهاجرت به کشور ایتالیا را دارید، می بایست که ابتدا مدارک خود را به صورت رسمی به زبان ایتالیایی ترجمه کنید و سپس با دریافت تاییدیه وزارت امور خارجه و قوه قضاییه مراحل مربوط به تایید مدارک توسط سفارت ایتالیا را انجام دهید.

برای مراجعه به سفارت ایتالیا در کشور ایران می بایست که حتما وقت قبلی دریافت کنید. برای دریافت وقت قبلی می توانید به سایت /www.ckgsir.com/apply-for-visa مراجعه کنید و مراحل دریافت نوبت را انجام دهید. سپس با در دست داشتن مدارک مورد نیاز خود و میزان پول کافی می توانید به در زمان مشخص به سفارت مراجعه کنید و مراحل مربوط به دریافت تاییدات سفارت را از طریق سفارت انجام دهید.

  • آدرس سفارت ایتالیا: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 68/79
  • شماره تلفن سفارت ایتالیا: 02166726955
اسکرول به بالا